U okviru povezivanja škola iz Poljske, Španije, Škotske i BiH učenici sekcije Connescting classrooms MSŠ Tešanj zajedno sa profesorima Aidom Halilović i Farukom Unkićem prisustvovali su prvoj radionici koja je održavna pod pokroviteljstvom British Council-a za BiH u Sarajevu (Radon Plaza) 19. i 20. marta 2011. godine. Radionici su prisustvovali i učenici srednjih škola iz Doboja, Žepča, Zenice, Mostara, Novog Grada, Cazina, Tuzle, Bjeljine i učenici naše škole. Radionica je imala za cilj da se učenicima prenesu određena znanja za kreiranje svoje budućnosti preko niza smišljenih radnih zadataka. Pored toga, cilj projekta je da se učenici kroz svoje različitosti upoznaju a istovremeno da spoznaju druge navike, kulturu i tradiciju. Sve te različitosti trebaju da se koriste u svrhu međusobnog razumjevanja i zajedničkog života u svojoj sredini i globalnom svijetu.