Svjetski dan učitelja u Zeničko-dobojskom kantonu obilježen je u Bosanskom narodnom pozorištu Zenica prigodnom akademijom,  koju su organizovali Ministarstvo za obrazovanje, nauku, kulturu i sport, te kantonalne organizacije Sindikata srednjeg i visokog obrazovanja, odgoja nauke i kulture FBiH i Samostalnog sindikata osnovnog obrazovanja i odgoja FBiH.  Ministar Spahija Kozlić čestitao je svim prosvjetnim radnicima ovaj dan, rekavši kako imaju jednu od najodgovornijih zadaća u društvu i rade jedan od najplemenitijih poslova.
Ispred naše škole akademiji su prisustvovali pomoćnica direktorice Dženetina Jusufbašić , član Sindikalne organizacije Mješovite srednje škole Sead Kurtić , profesori Mujo Zeničanin i Hamza Deljkić , čiji su učenici prošle školske godine ostvarili zapažene rezultate na kantonalnom i državnom takmičenju.
” Podučavanje je profesija koja stvara sve ostale profesije “.