Dana,19.05.2015.godine, direktor Mješovite  srednje škole,Tešanj, gospodin Muharem Saračević,  potpisao je sporazum o saradnji sa savjetnikom direktorice Tehničke škole iz Banja Luke, gospodinom Rankom Milišićem, uz podršku predstavnika USAID Sida Gold Projekta, gospodina Amira Sarajlića i gospođe Željke Knežević. Gosti iz Banja Luke su imali priliku upoznati razvoj škole, ciljeve i dostignuća od postanka pa do danas kroz prezentaciju, koju je pripremio direktor Škole. Stručni saradnici i profesori naše Škole prenijeli su iskustva gostima o razvojnom procesu i tehnologijama, koje je škola usvojila i uspješno primjenjuje.  Prenošenju primjera dobre prakse prisustvovali su ispred opštine Laktaši gospođa Snježana Radić i Bojana Kondić – Panić, te predstavnik Savjetodavnog vijeća Škole, gospodin Esmir Kotorić iz firme Madi- Tešanj.

????????????????????