Poštovani učenici i nastavnici, dana 3.4 će biti održana humanitarna akcija….“ ovako je krenuo poziv na humanitarnu akciju koja nosi naziv „ Solidarnost za druge“ čiji su realizatori i organizatori učenici III-b razreda Poslovno-pravnih tehničara zajedno sa profesoricom Senaidom Karagić. Na ovu manifestaciju su bili pozvani učenici i osoblje zajedno sa profesorima MSŠ Tešanj ali i svi drugi koji su bili željni pomoći.

U sklopu akcije održan je humanitarni koncert i dani prodaje kolača. I ako je odazov na poziv bio mali, vrlo je uspješno izveden pomenuti koncert, koji je održan u školskom amfiteatru.

Učesnici su bili učenici naše škole: Meliha Džanić, Mumun Salkić, Enes Juković, Nedžad Hasanbašić, Džemal Sprečak kao i učenici STŠ: Ermin Deljkić i Haris Dolamić.
Sav prihod od koncerta i prodaje kolača dodjeljen je učenicima naše škole čiji roditelji nemaju nikakva primanja.