U Doboju je, 28. i 29. oktobra tekuće godine, održan trening na temu “ Rodno odgovorno obrazovanje “ za srednje stručne i srednje tehničke škole iz Bosne i Hercegovine. Ispred naše škole učestvovali su direktorica Jasminka Mujkanović, pedagogica Adela Srkalović , profesorice Mersiha Kurtić i Azra Brka , profesori Besim Salkić i Idham Kruško. Naši predstavnici, pored usvajanja novih znanja i kompetencija , imali su priliku razmijeniti svoje iskustvo, znanje i vještine s kolegama iz drugih škola. U narednom periodu bit će realizovana i preostala tri modula iz ove oblasti .
“Rodno odgovorno obrazovanje “ realizovano je u sklopu projekta “ Stručno obrazovanje u BiH “ , koji je sufinansiran od strane Ministarstva za ekonomsku saradnju i razvoj Savezne Republike Njemačke ( BMZ) i Švicarske agencije za razvoj i saradnju ( SDC ), a implementira ga GIZ, Njemačko društvo za međunarodnu saradnju.