Ranije smo pisali o aktivnosti “ Kao prvo,  zasadi drvo “ ,koju su pokrenuli Ministarstvo za obrazovanje, nauku, kulturu i sport Ze – do kantona u saradnji s Ministarstvom za poljoprivredu, šumarstvo i vodoprivredu,  a uspješno je realizovale škole širom Zeničko-dobojskog kantona. Ispred naše škole učestvovali su učenici iz Smjera poljoprivredni tehničar. Urednik i voditelj emisije “ Eko srijeda “ , koja se emituje svake srijede na Radiju M – Sarajevo, pročitali su naš  članak i pozvali učenice Ivanu Blagojević i Hazbu Hasanbašić da budu njihove gošće i  govore o aktivnosti u kojoj su učestvovale. U ovoj emisiji se svake srijede govori o očuvanju planete Zemlje, gosti su stručnjaci iz različitih oblasti, aktivisti, članovi udruženja i učenici koji mogu biti kompetentni sagovornici na pomenutu temu. Ponosni smo na naše učenice Ivanu i Hazbu. U nastavku poslušajte audiozapis iz emisije “ Eko srijeda “ .

 


By admin