Mješovitu srednju školu posjetili eksperti partnerske organizacije Kultur Kontakt Austria

24.11.2017.godine Mješovitu srednju školu Tešanj su posjetili eksperti partnerske organizacije Kultur Kontakt Austria.Po dolasku eksperte je dočekao direktor škole Muharem Saračević i pomoćnik direktora Damir Kadribašić.U prostoriji škole direktor je gostima ukratko prestavio školu (plan rada,viziju,misiju,projekti koji su realizovani,trenutne projekte u koje je uključena škola).Poslije predstavljana škole eksperti zajedno sa direktorom i pomoćnikom su posjetili firmu „Medena Commerce“ gdje naši učenici obavljaju praktičnu nastavu za zanimanje operater na CNC mašinama.Nakon posjete firmi Medena Commerce eksperti su obišli kabinet u školi za mehatroniku i kabinet CAD/CAM gdje su im učenici zajedno sa profesorima prezentovali i pokazali šta rade na praktičnoj nastavi i stručnim predmetima,takođe su obišli i Poljoprivrednu školu,stakleničku i plasteničku proizvodnju.Eksperti su bili oduševljeni radom i opremom škole a i samim znanjem učenika.