Svečani prijem za najbolje učenike i profesore/mentore JU Mješovite srednje škole, Tešanj

Dana , 01.06.2017. godine, u Gradskoj biblioteci Tešanj, upriličen je svečani prijem za najbolje učenike naše škole , a također i za najbolje profesore/ mentore.

Gospodin Muharem Saračević je obraćajući se učenicima i profesorima u uvodnom izlaganju istakao koliko je važan odgojno-obrazovni rad, te istakao značaj vananastavnih aktivnosti i učešće u takmičenjima na razvoj učeničke ličnosti.

U svečanoj atmosferi, najboljima su uručene pohvale i zahvalnice.

DSCN0063 DSCN0066 DSCN0067 DSCN0072 DSCN0080 DSCN0096 DSCN0115 DSCN0119 DSCN0122 DSCN0129 DSCN0133 DSCN0141 DSCN0144 DSCN0150 DSCN0156 DSCN0158 DSCN0171 DSCN0176

SPISAK UČENIKA I MENTORA ZA POHVALE:

1) IX festival rada srednjih stručnih i tehničkih škola Bosne i Hercegovine, Hadžići

-1. mjesto Kenan Kotorić, obrađivač metala rezanjem,mentor Muhamed Hasičić

-2. Mjesto Armina Mehinović, tekstilni tehničar, mentor Samila Čamdžić

2) V međunarodno takmičenje Balkan Junior,Bosna I Hercegovina, Tešanj(11-14.04.2017)

-1. mjesto Selmir Nedžibi,mentori Mujo Zeničanin,Jasminka Mujkanović,Sakib Ahmić

-2. mjesto Ajdin Dubravac, mentori Mujo Zeničanin,Jasminka Mujkanović,Sakib Ahmić

3) Članovi dramske sekcije,rukovodilac sekcije Nadina Bešlagić

Za posebne rezultate  u radu dramske sekcije:  Aldina Kovačević, Aldin Čolić, Selma Hadžić, Eldar Pezer, Nadina Hadžiedhemović, Aida Turkeš,Ensar Hadžismajlović, Enid Delić, Selma Džanić, Mirela Meša, Ševko Hasanbašić.

4) Za odličan uspjeh i primjerno vladanje u toku trogodišnjeg, četverogodišnjeg školovanja:

-Zehrija Husičić III -5

-Zenaida Hasaničević III-5

-Nadira Alkaz III-6

-Ernad Spahić III-6

-Nadira Alkaz III-6

-Adelisa Hadžić  III-7

-Raza Smajić III-7

-Edina Kurdić III-7

-Elma Hodžić III-7

-Hidajeta Jašarević III-7

-Elma Davarović IV-b

-Alija Ramić IV-b

-Nadina Ibrahimović IV-b

-Adnana Mešić IV-b

-Veldana Dedić IV-c

-Amina Kadić IV-c

-Armina Mehinović IV-d

-Ajla Ogrić IV-d

-Šeherzada Djedović IV-d

-Zejna Muminović IV-e

5) Učenik genracije: Elma Davarović IV-b,razrednik Nisveta Kerić

6) Međunarodni simpozij tekstilnog inžinjerstva i modnog dizajna Timod 2017.,

– Armina Mehinović IV-d 1. mjesto iz Konstruisanja,mentor Samila Čamdžić

– Adelisa Hadžić III-7 1. mjesto iz Praktične nastave,  mentor Ismeta Nuhanović

7)Takmičenju iz Islamske vjeronauke

-Hafiza Kurdić I-b , 2. mjesto  , mentor Muhamed Balić

-Esada Katardžić I-b , 3. mjesto ,mentor Muhamed Balić

8) Literarni konkurs : 4. April- Dan otpora Općine Tešanjk fašizmu

-Amina Pazara III-b, 1. Mjesto, mentor Lejla ćerimagić

9)Literarni konkurs: 1. Mart –Dan nezavisnosti BiH:

  • Nejla Hasanbašić III-b, I mjesto, Mentor Lejla Ćerimagić
  • Suada Subašić, I-5 II mjesto ,Amela Šišić
  • Advija Davarović, I-a III mjesto, mentor Amela Šišić

10)Za učešće na Knatonalnom takmičenju iz matematike: Izet Muminović, II –d, mentor Mirza Tanjić

11) Za učešće na Kantonalnom akmičenju iz informatike i programiranja: Izet Muminović II-d  Sadmir Hasanić; mentor Mujo Zeničanin.

 

Comments are closed.

Pretraga
Arhiva vijesti: