Mješovita srednja škola Tešanj jedna od deset najuspješnijih škola u BIH

U subotu 2. oktobra u Sarajevu oficijelno je pokrenut project  “Connecting Classrooms”  potpisivanjem Ugovora od strane Agencije za predškolsko, osnovno i srednje obrazovanje Bosne I Hercegovine i British Council-a iz Velike Britanije. Direktorica Agencije gđa. Alisa Ibraković, je istaknula da je izabrano deset najuspešnijih škola u BiH koje će biti partneri školama u Velikoj Britaniji, a sardnja će se proširit i sa školama iz Španije i Poljske

Kao partner u programu izabrana je i Mješovita srednja škola Tešanj, a ispred škole na svečanom pokretanju Projekta prisustvovao je direktor škole Muharem Saračević, profesorica Aida Halilović i Mr.sc. Faruk Unkić prof.

“Connecting Classrooms” je globalni projekat British Council-a, koji uspostavlja partnerstva između škola u Velikoj Britaniji i drugih škola širom svijeta. Kroz ova partnerstva škole uključene u projekat stvaraju međunarodnu dimenziju obrazovanja učenicima i poboljšavaju njihovo znanje i razumijevanje o drugim kulturama. Projekat priprema buduće generacije za rad i život u globalnom društvu.

“Connecting Classrooms” se trenutno implementira u šezdeset zemalja širom svijeta. U toku 2010/11 školske godine, iz Bosne i Hercegovine u projekat se uključilo deset srednjih škola:

1. Srednja mješovita škola, Žepče
  2. Gimnazija Fra Grge Martića,  Mostar